הז'אנרים
כל הז'אנרים

צ'יטרה בנרג'י דיוואקרוני

סגנון: רומנטי, סיפורת
מדינה: ארה"ב
שפה: אנגלית
יצירות בולטות:

דבר מדהים אחד, נערת ההרדוף, אחות לבי, אדונית התבלינים

תאריך לידה: יולי 1956
מקום לידה: כלכותה, הודו

על צ'יטרה בנרג'י דיוואקרוני 

מאמריה התפרסמו ביותר מחמישים כתבי עת, וסיפוריה פורסמו ביותר מחמישים אנתולוגיות. ספריה תורגמו לכ-29 שפות כולל הולנדית, עברית, בולגרית, רוסית ויפנית, כמה מיצירותיה עובדו לסרטים ומחזות. היא גרה ביוסטון עם בעלה מורת'י ושני בניה אנאנד ואבהיי שלומדים בקולג'. היא אוהבת להתכתב עם קוראים בעמוד הפייסבוק שלה.


דיוואקרוני נולדה בכלכותה בהודו והיגרה לארה"ב לצורך לימודיה האקדמיים. היא קיבלה תואר שני בספרות אנגלית מאונ' דייטון, אוהיו ודוקטורט מברקלי, קליפורניה.


כדי לממן את לימודיה היא עבדה בהרבה מאוד משרות משונות, מבייביסיטר, מכירת בגדים בבוטיק הודי, חותכת לחם במאפייה ושוטפת מבחנות במעבדה. בברקלי היא גרה במעונות ועבדה בחדר-האוכל. היא חיה מעט באילינוי ואוהיו אבל בילתה את מרבית זמנה בצפון קליפורניה, עליה לרוב היא כותבת. לעתים התגוררה ביוסטון, טקסס שהחלה אף היא להופיע בכתיבתה.


דיוואקרוני מלמדת בתכנית לכתיבה יוצרת באונ' יוסטון וחברת הנהלה בארגונים התומכים בנשים אסייתיות אשר מוצאות את עצמן במערכות יחסים מתעללות ואלימות. היא גם הייתה פעילה במשך שנים בארגון המסייע לילדים הודים מעוטי יכולת להשיג חינוך. היא עדיין חברה של כבוד בהנהלה.


ספריה "אדונית התבלינים" ו"אחות לבי" הפכו לסרט ולסדרת טלוויזיה, בהתאמה.

צ'יטרה בנרג'י דיוואקרוני ספרים

 • נערת ההרדוף

  נערת ההרדוף


  דרג ספר זה מתוך 5
  7 דירוגים
  2.6
  ממוצע
  להשאלה

  במקום 39 

  28.1 

 • דבר מדהים אחד

  דבר מדהים אחד


  דרג ספר זה מתוך 5
  3 דירוגים
  3.3
  ממוצע
  להשאלה

  במקום 37 

  28.1