הז'אנרים
כל הז'אנרים
רשומה אקטואלית שלא מן המניין - משחקי ההודיס
02/11/2017 17:14

אישית אני לא קונה בהודיס בגלל שהם לא מאמינים גדולים בלהחזיק את המידה שלי, ובגלל פרסומות נוראיות שהיו להם בעבר.


ובכל זאת אני חייבת לומר שאני מתקשה להבין את הזעזוע של שלל הביקורות על הפרסומת האחרונה שאיך לומר בעדינות, לא בדיוק נחתה עלינו סתם ככה בלי קונטקסט.


[בר ואון רפאלי, מקור]


הבלונד הזוהר של שני האחים + משפט הסיום ההו-כה-מרומז Winter is on הופכים את הפרסומת כולה מהשניה הראשונה לרפרנס מעודן כמו... ובכן כמו פרסומת ישראלית, לסדרה הפופולארית "משחקי הכס", אשר מוכרת לחלקנו הקטן יותר בתור "שיר של אש ושל קרח".


[ג'יימי וסרסיי לאניסטר – הדמויות המוכרות מ"משחקי הכס"]

די ברור שהודיס בסך הכל מרפררים בלי שמץ אלגנטיות ליצירה סופר-מוכרת, בתקווה שהרפרנס התרבותי יביא עוד קונים לחנויות הרשת, מחשבה שהיא בסך הכל הגיונית למדי בעולם שבו "משחקי הכס" הוא יצירה פופולארית מאוד, וקהל היעד של הפרסומת יודע, או אמור לדעת היטב שלאניסטר תמיד משלם את חובותיו.


[סמל בית לאניסטר]

האם הפרסומת הזו סרת טעם, רדודה, לא אלגנטית ונטולת מקוריות? בהחלט כן. ויחד עם זאת בביקורות על המהלך הפרסומי של הודיס לא ראיתי עד כה התייחסות לרפרנס המובהק כל כך ל"משחקי הכס".

האם אנשים מזועזעים כל כך מהסיבה הפשוטה שהרפרנס עבר להם מעל הראש? או כי לדעתם הזוועות של סדרת "משחקי הכס" צריכות להישאר רק במסגרת הסדרה? 

אני באמת שואלת את כל מי שהזדעזע מהפרסומת - האם זה מפריע לכם באותה המידה כשאתם מבינים שזה בסך הכל רפרנס ליצירה פופולארית שאמור, בעיקרון להביא קונים לחנות?

האם אני אדם נוראי אם אני טיפה-טיפה שמחה על זה שלפני עשר שנים כמעט התפוצצתי מרוב שלא היה לי עם מי לדבר על "שיר של אש ושל קרח"’ והיום זה נושא שיחה שלא רק שובר את הקרח (pun intended) אלא גם מהווה גשר בין העולם שלי לעולמם של אנשים שאין לי איתם כמעט שום דבר במשותף?


לסדרת "שיר של אש ושל קרח"
לרשומות נוספות בבלוג

תגובות

הוסף תגובה

עליך להתחבר כמשתמש רשום על מנת להוסיף תגובה.

לחץ כאן להתחברות