הז'אנרים
כל הז'אנרים

ניקולס ספארקס

סופר ותסריטאי
סגנון: רומנים רומנטיים
מדינה: ארה"ב
שפה: אנגלית
יצירות בולטות:

 | סיפור אהבה בלתי נשכח | הטוב שבי | להתחיל מחדש | מכתב בבקבוק 

תאריך לידה: 31 בדצמבר, 1965 מקום לידה: אומהה, נברסקה

על ניקולס ספארקס

ניקולס צ'ארלס ספארקס הוא תסריטאי וסופר אמריקאי. הוא פירסם 18 ספרים, ושני ספרי עיון. כמה וכמה מהרומנים שפרסם הפכו לרבי מכר בינלאומיים, ועשר מהדרמות הרומנטיות שלו עובדו לסרטים שוברי קופות.

אמו של ספארקס עודדה אותו לכתוב כשהיה רק בן 19. בשנת 1985, כשהיה רק בן עשרים, כתב ספארקס את הרומן הראשון שלו, שמעולם לא יצא לאור. את הרומן השני שלו, גם הוא מעולם לא יצא לאור, כתב בשנת 1989. לאחר שסיים את לימודיו בקולג', התכוון ספארקס לעבוד בהוצאת ספרים, וכן להמשיך לבית ספר גבוה למשפטים, אולם שני הניסיונות כשלו. את שלוש השנים הבאות בילה בניסיונות קריירה אחרים, לרבות שמאות, מלצרות, מכירת מוצרים דנטליים בטלפון וניסיון להיות עצמאי.

בשנת 1990 כתב ספארקס עם ידידו בילי מילס את Wokini: A Lakota Journey to Happiness and Self-Understanding. הספר התפרסם ומכר כ-50 אלף עותקים בשנה הראשונה ליציאתו לאור.

בשנת 1992 החל ספארקס למכור תרופות, והועבר לעיר וושינגטון בשנת 1993. שם כתב את ספרו "היומן". שנתיים מאוחר יותר התגלה הספר על ידי ציידת כשרונות ספרותיים, והוענקה לספארקס מקדמה של מיליון דולר להוצאת הספר. הרומן פורסם באנגלית באוקטובר 1996 וכיכב ברשימת רבי המכר של הניו יורק טיימס עוד בשבוע הראשון ליציאתו לאור. מרגע זה ואילך, כל אחד מהספרים שכתב הפכו לרבי מכר באופן כמעט מיידי, וחלקם אף זכו לעיבוד הוליוודי.

ניקולס ספארקס ספרים

לא נמצאו מוצרים תואמים את הבחירה.