הז'אנרים
כל הז'אנרים

טטיאנה דה רוניי

סופרת ועיתונאית
סגנון: פרוזה
מדינה: צרפת
שפה: צרפתית
יצירות בולטות:

| המפתח של שרה | הבית שאהבתי | בומרנג |

תאריך לידה: 28 בספטמבר, 1961 מקום לידה: פרברי פריז, צרפת

על טטיאנה דה רוניי

טטיאנה דה רוניי (Tatiana de Rosnay) נולדה בשנת 1961 בפרברי פריז, לאב צרפתי ואם אנגליה. אביה, ג'ואל דה רוניי, הוא מדען, סבה הצייר גייתן דה רוניי, וסבתה מצד אביה שחקנית התיאטרון והבימאית הרוסיה נטליה רצ'ווסקיה. אמה של טטיאנה, סטלה ג'ב, היא אנגליה, בתו של הדיפלומט ומזכ"ל האו"ם לשעבר גלדווין ג'ב. היא אחיינת להיסטורין יו תומאס.

 טטיאנה דה רוניי גדלה בפריז ובילתה חלק משנות השבעים בבוסטון, כאשר אביה לימד ב-MIT. היא היגרה ללונדון בתחילת שנות השמונים וקיבלה תואר ראשון בספרות אנגלית מאוניברסיטת מזרח אנגליה בנורוויץ'. כאשר שבה לפריז בשנת 1984 החלה את הקריירה שלה כעיתונאית ומבקרת ספרות.

מאז שנת 1992, דה רוניי הוציאה לאור 12 רומנים בצרפתית ושלושה באנגלית. בתוך כך, עבדה לפרקים כתסריטאית בסדרות בריטיות פופולריות.

בשנת 2006 פרסמה דה רוניי את הרומן המדובר ביותר שלה, המפתח של שרה. עד היום הספר נמכר במעל חמישה מיליון עותקים. בשנת 2009 יצא בצרפת הספר "המפתח של שרה", שביים סרג' ג'ונקור.

בשנת 2010 מספר מגזינים צרפתיים הוציאו יחד דירוג של הסופרים הצרפתים המובילים, ודה רוניי דורגה במקום השמיני. בינואר 2011, מגזין לה-פיגרו דירג את עשרת הסופרים הצרפתים הנקראים ביותר. דה רוניי הגיעה למקום החמישי.

טטיאנה דה רוניי ספרים

 • המפתח של שרה

  המפתח של שרה


  דרג ספר זה מתוך 5
  6 דירוגים
  3.2
  ממוצע
  להשאלה
  37 
 • בומרנג

  בומרנג


  דרג ספר זה מתוך 5
  4 דירוגים
  3.3
  ממוצע
  להשאלה
  37